Video Marketing

Jeśli jedno zdjęcie to tysiąc słów, to jak skuteczny może być film? Sprawdź co możemy zaproponować Twojej firmie.

Video Marketing

Rosnąca popularność filmów jako nośnika informacji w połączeniu z ich przystępnością oraz swobodą dla projektantów spowodowały wyklarowanie się nowego elementu reklamy internetowej. Decydując się na taki typ kampanii marketingowej nie tylko bardziej angażujemy użytkowników prezentując im bardziej atrakcyjne wizualnie treści ale i zwiększamy zapamiętywalność naszych kampanii.

Internauci przyzwyczajeni do zwięzłych form wypowiedzi zdecydowanie chętniej sięgną po video reklamę prezentującą zgrabnie i nie rzadko zaskakująco masę treści niż po bloki tekstu, artykuły czy statyczne reklamy.

Oszczędność czasu

Dzięki prostej i łatwostrawnej formie prezentacji video marketing to spora oszczędność czasu dla potencjalnych Klientów. Ci w krótkim czasie mogą przyswoić sporą dawkę informacji, a dzięki odpowiedniej wizualizacji efektywniej je zapamiętywać.

Budowa zaufania

Tekst z natury swej formy zdaje się być anonimowy. W opozycji do niego stoją materiały animowane. Te dzięki obecności osób lub lektora wzbudzają dużo bardziej pozytywne konotacje.

Łatwiejszy przekaz

Dzięki możliwości wizualizacji omawianych tematów a nawet sprowadzenia ich do postaci animowanych ikon łatwiej jest posługiwać się ciężkim słownictwem branżowym. Użytkownik mogący utożsamić trudny termin z konkretną grafiką ma większe szanse na kompleksowe zrozumienie przekazu.

Wsparcie SEO

Regularność publikacji wartościowych treści i utrzymywanie stałego poziomu zainteresowania użytkowników to elementy kluczowe dla pozycjonowania. Video marketing tworzony z pomysłem umożliwia uzyskanie pozytywnych efektów w prosty sposób.

Rozbudzenie ciekawości

Dzięki możliwości podzielenia video na kilka części możemy rozbudzać ciekawość użytkowników dozując interesujące wizualnie materiały w krótkich odstępach czasu. Utrzymywanie atencji pozwoli zwiększać ruch na stronie.

Viralowość

Dzięki możliwości kreatywnej prezentacji firmy czy produktu oraz publikacji wielokanałowej w mediach społecznościowych można stworzyć kampanie reklamowe, które dotrą do sporej liczby odbiorców pozostając w ich świadomości na długi czas.

Danekontaktowe

Chcesz poznać nasz pomysł na promocję Twojej firmy?
Spotkajmy się przy kawie w MGmedia.

Poniedziałek 8:00-16:00
Wtorek 8:00-16:00
Środa 8:00-16:00
Czwartek 8:00-16:00
Piątek 8:00-16:00
sales-300x81
Przewiń do góry